Nowenna – dzień 5

Dzień V: Olej

To Duch Święty jest namaszczającym, to On wybierał królów, proroków i kapłanów. On też namaścił jedynego Namaszczonego – Mesjasza. Olej obleka nas sobą, dając nową siłę potrzebną do pełnienia danej funkcji, w tym wypadku bycia narzędziem Boga poprzez niesienie Go innym. Olej także wnika przez skórę, a więc Duch wypełnia nas też od wewnątrz, stając się jedyną motywacją naszych działań. Tak wyposażony człowiek staje się prawdziwym chrześcijaninem i uczestniczy w namaszczeniu Mesjasza: Jego myśli (głowa), Jego dzieła (ręce), Jego posłannictwo (stopy) oraz Jego nauczanie (usta) są odtąd przekazane we władanie Ducha Świętego. Świat zyskuje wówczas czwarty wymiar: wszystko, co postrzegamy, kieruje nas bezpośrednio ku Bogu. Cała rzeczywistość zostaje zmistycyzowana, włączając w to przede wszystkim codzienność: oleju przecież używamy zarówno w świątyniach, jak i kuchniach!

Modlitwa:

Boże Ojcze, prosimy Cię, abyś nas namaścił siedmiorakim Duchem, tak jak ongiś namaściłeś posłanego do nas Mesjasza. Duchu, dawco wielorakich darów, niech Twoja moc ożywi Kościół, napełni go nowymi zastępami apostołów, proroków i nauczycieli; niech w każdej rodzinie rodzice nauczą się przekazywać dzieciom Boże życie przez przykład modlitwy i wiernej miłości; niech przywódcy państw i narodów odkryją na nowo drogę troskliwej miłości i dobroczynnej sprawiedliwości, a pasterze  Kościoła  spełniają posługę prorocką wobec świata, który zagubił drogę prawdy i dobra. Duchu Święty, Boże, nie zważaj na opór tak wielu serc wobec Twego prawa, lecz pośpiesz na ratunek światu, wybierając nowych posłańców ukształtowanych przez Ciebie na wzór Serca Jezusowego. Amen.

Można każdego dnia  odmówić Koronkę do Ducha Świętego albo Litanię do Ducha Świętego, lub też polecić siebie i sprawy Kościoła w trakcie osobistej modlitwy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2021 Słudzy Ducha Pocieszyciela | WordPress Theme : ScrollMe