Nowenna – dzień 9

Dzień IX: Paraklet

Imię, którym sam Jezus w mowach pożegnalnych określa Ducha Świętego, to Paraklētos – Pocieszyciel, Wspomożyciel, Orędownik, Adwokat; innymi słowy, ktoś jest przy nas i w nas zawsze, również po cielesnym odejściu Chrystusa, pierwszego pocieszyciela (por. J 14-16). Ewangelia według św. Jana ukazuje nam pięć cech naszego Parakleta. Jako Wspomożyciel jest On obecny pośród uczniów prowadzących zmagania w świecie, który traktuje ich jak obcych. Duch Święty, Nauczyciel, objawia też na nowo słowa Mesjasza, przypominając, pogłębiając i aktualizując ich treść w danym momencie dziejowym. Rzucając światło na największy z grzechów – niewiarę, na sprawiedliwość miłosierdzia oraz porażkę szatana, dowodzi prawdziwości zbawczego dzieła Jezusa, pełniąc rolę Jego Świadka. Będąc Przewodnikiem, prowadzi chrześcijan do pełni Prawdy i Objawienia. W końcu, Pocieszyciel krzepi i umacnia nawet w sytuacji grzechu, który zapomina w momencie wyznania go przez nas. Wówczas rozlewa łaskę Trójcy Przenajświętszej w pełnej krasie i okazałości.

Modlitwa:

Boże, Duchu Święty, dziękujemy Ci za to, że zawsze jesteś z nami, że jesteś obecny w nas i ponad nami. Każda szczęśliwa cząstka naszej historii jest owocem Twej troski i prowadzenia. Prosimy Cię, abyś w tych czasach zamętu i wojen, osamotnienia ludzi wiernych Chrystusowi i zagrożenia ich życia, zstąpił na nowo, a swoją boską mocą pokonał zło i przemienił świat. Amen.

Można każdego dnia  odmówić Koronkę do Ducha Świętego albo Litanię do Ducha Świętego, lub też polecić siebie i sprawy Kościoła w trakcie osobistej modlitwy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2021 Słudzy Ducha Pocieszyciela | WordPress Theme : ScrollMe